Menu

Bu çamaşır makinası minik plastik parçacıkları kullanarak giysileri temizliyor

landscape-1438871897-i7yytaufjll20i0ehd1wbymytvtfm8-lskk3imdspla
Geleneksel çamaşır makinaları çok su kullanır. Üstten yüklenen modelleri 150 litre suyu tüm yükle mideye indirirken yeni modellerse 100 litre hatta Enerji yıldızı modeller 50 litre suyu çeşmenizden alıp kanalizasyonunuza akıtır.

Ancak yeni bir çamaşır makinası elbiselerinizi yüzde 80 daha az su kullanarak temizliyor. Daha az deterjan kullanıyor, ve elbiseler daha temiz olarak çıkıyorlar. Çamaşır makinası bu işi yeniden kullanılabilir plastik boncuklar kullanarak yapıyor.

Xeros tarafından yaratılan bu makina şimdiye kadar sadece ticari oteller ve çamaşır yıkama servisi ve kuru temizlemelere kurulmuş. Ancak yakın zamanda evinize gelebilir ve su faturanızı azaltabilir.

Çamaşır makinası soğuk su döngüsü, ve deterjan karışımı kullanarak boncukları aktifleştiriyor ve bu boncuklar kire statik olarak yapışarak, fiberleri açıp kirden kurtuluyorlar. Döngünün sonunda kire yapışan toplar dibe çöküyor ve burada kirden kurtuluyorlar. Toplar 500 ila 1000 döngü kullanılıyor ve ardından da yeniden dönüştürülerek şirketin kurucusuna göre araba konsolu oluyorlar.

Şirketin kurucusu Benjamin: “Görünüm, davranış ve çalışma olarak normal çamaşır makinesine benziyor”, “Kullanımı şu ana kadar kullandığınız makinalarla aynı. Sadece farkı suyu nasıl kullandığında gizli.”

Sonuçta bu evlerde önümüzdeki 10 yılda görebileceğimiz daha kendine yetebilir bir yıkama seçeneği. Şu an şirket bu ürünü görünür yapıyor, ve talebin artmasıyla son kullanıcı piyasasına girme planları yapıyor. Su tüketimini hatırı sayılır miktarda azalttığı için su kıtlığı çeken bölgelerde kullanılabilir.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *