Menu

Mark Zuckerberg’e göre Facebook “Beğenme” düğmesi üzerinde çalışıyormuş

Mark-Zuckerberg1
Facebook en sonunda size bir paylaşımı beğenmeme seçeneği sunacak.

Geçtiğimiz salı günü Mark Zuckerberg Facebook merkezindeki bir prezentasyondaki soru cevap bölümünde açıkladığına göre “Beğenme” düğmesi yakında testine başlayacak. Venturebeat bildirdi.

“Her an iyi bir an değildir” diye ekledi Zuckerberg. “Eğer üzücü bir paylaşım yapıyorsanız, size dokunan bir göçmen krizi gibi ya da ailenizin bir üyesi vefat ederse böyle bir paylaşımı beğenmek iyi bir seçenek olmayabilir. Bence insanlara beğenmekten farklı opsiyonlar vermek önemli birşey.”

Bu karar firmanın merkezi kararlarından birindeki büyük bir değişimi işaret ediyor. Daha önce hiçbir zaman böyle bir düğmeyi koyma niyetinden bahsedilmemişti.

“Bazı insanlar bir Beğenmedim düğmesi istiyorlar çünkü onların söylemek istediği ‘Bu şey iyi değil’, ancak bunun Dünya için iyi bir şey olduğunu düşünmüyoruz bu nedenle bunu eklemeyeceğiz.” demişti Mark 2014 yılında yapılan bir ropörtajda.

Bu açıklamayı da düşününce bu yeni düğme bizler için Beğenme düğmesi değil aslında Üzüldüm düğmesi olacağa benzer. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *