Menu

Bu adam bir uçağı eve dönüştürmüş – şimdi içinde yaşıyor.

boeing_1
Çoğu insan hayatını bir uçakta geçirmekten çekinse de Bruce Campbell bunlardan biri değil. Çünkü Bruce’un yerde sabitlenmiş olan uçağı aynı zamanda onun evi.

Emekli elektrik mühendisi 1999’da satın aldığı Boeing 727 uçağı Portland, Oregon’da evi haline getirmiş. Modifikasyonların hepsi 65 yaşındaki Campbell’e 220 bin dolar tutmuş. Yılın 6 ayını bu evde geçiren Campbell’in ikinci evi ise Japonya’daymış.

Hatta şimdi daha büyük bir Boeing uçak arayan Campbell, bu ikinci uçağı da Miyazaki, Japonya’da evi yapmayı düşünüyor.

“Kimseyi gücendirmek istemem ancak benim görüşüme göre tahta korkunç bir bina yapım malzemesi.” diye yazmış Campbell web sayfasında. “Emekli edilmiş bir uçak saatte 700 km’lik rüzgara dayanabilir, yüksek derecede ısı geçirmez ve mükemmel bir güvenlik sağlar. Uçaklar insanoğlunun yaptığı en iyi yapılardan biridir.” diye de eklemiş.

Ülkemizde olmasa da Amerika’da birçok uçak mezarlığında yüzlerce böyle uçak çürümeye terkedilmiş durumda. Bunlardan bir tanesini ucuza satın alıp dönüştürme fikri yapamayacak olsak bile en azından çevremizdeki ömrünü doldurmuş nesnelere başka bir gözle bakmamızı sağlayabilir.

Sizi şimdi bu Boeing evle başbaşa bırakıyoruz:
boeing_2

boeing_3

boeing_4

boeing_5

boeing_6

boeing_7

boeing_8

boeing_9

boeing_10

Yorumlar

yorum