Menu

İnsanları ölümsüz yapabilecek 10 teknoloji. Ben 5 dışında hepsini mümkün görüyorum..

 1. Gen terapisi
  gene_therapy
  Bilim adamları örümceğin ipeğini oluşturan proteinle bizim cildimizi oluşturan proteini harmanlayarak bize kurşun geçirmez bir cilt vermeye çalışıyorlar. Diğer hayvanların genlerini anlayıp insanlara ekleyerek bize kaybolan organları yenileme ve hastalıklarla mücadele etme yeteneklerini vermeye çalışıyorlar.
 2. Gençlik hapı
  Pills1
  2018 yılında insan hücrelerini daha uzun süre genç tutacak bir hap çıkacak. Bu hap Sirtuin 1 adı verilen bir yaşlanmaya karşı enzimi tetikleyerek insan hayatını % 15 uzatabilir.
 3. Metamateryal biyolojisi
  metamaterial
  Metamateryal mikroskopik yapılarla üretilmiş yapay materyallerdir. Biyonik organlar oluşturarak bizlerin daha iyi görmemizi yada daha güçlü olmamızı sağlayabilirler.
  18s3n79i495d6jpg
 4. Geçici ölüm
  suspended-animation
  Bilim adamları 10 hastayı 2 saat süresince klinik olarak ölü durumunda dondurup, daha sonra tekrar hayata döndürmeyi başardılar. Bu teknik bizleri uyku modunda yüzlerce yıl tutmaya yarıyabilir.
 5. Kalp yazıcısı
  HeartPrinting
  10 yıl içerisinde 3 boyutlu yazıcılarla, yağ ve kolajen kullanarak kalp yazdırmak mümkün olabilir. Bu kalbimizi yenisiyle değiştirerek bize 10larca yıl daha fazla yaşam kazandırabilir.
 6. Üretilmiş kan
  red-blood-cellls
  Araştırmacılar kök hücreden yeni kan hücresi yapmayı başardılar. Ve söylediklerine göre fabrikalarda üretebilirlermiş. Düzenli taze kan değişimi insanlara 50 yıl kazandırabilir.
 7. Molekülleri değiştirmek
  2GF1_Insulin-Like_Growth_Factor_Nmr_Minimum_Average_Structure01
  İnsülin ve besin sinyallerini bloklayan moleküller üretmek laboratuvar ortamında kurtların yaşam süresini arttırdı. İnsanlara başarılı bir şekilde uygulanabildiği koşulda insan hayatını 500 yıl arttıracak.
 8. Yedek organ üretme
  article-2138956-12E8D6D6000005DC-26_634x560
  Bilim adamları laboratuvar ortamında insanlardan gelen hücreleri kullanarak insan organlarını klonyalabiliyorlar. Şu ana kadar vajina ve burun deliği üretmeyi ve başarılı bir şekilde hastalara nakletmeyi başardılar. Diğer organlarımızı da sürekli bir şekilde değiştirebiliriz.
 9. Nanoteknoloji
  nanotechnology-kd-001
  2050 yılında kendini kopyalayan nanorobotlar vücutlarımıza girmeye hazır olacaklar. Hasarlı hücreleri onarıp hastalıklarla savaşarak bizi pratikte ölümsüz yapabilirler.
 10. Robot avatarlar
  Real Steel
  Bilim adamları ve mühendislere göre gelecek on yılda bizim robot kopyalarımızı yapmak mümkün olacak. 2045 yılında ise dijital kopyalarımızı ve beynimizi bu robotlara yükleyerek pratikte ölümsüz olabileceğiz.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *